Oferta

“Moim powołaniem, jest śpiewanie dla wszystkich. Bez podziałów”. Antonina Krzysztoń polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów. Pierwsze kasety magnetofonowe wydawała w drugim obiegu, w wydawnictwach podziemnych: CDN, Nowa, Solidarność Wielkopolska. W 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal oraz zdobyła główną nagrodę FAMA. Uznała wygraną za znak i potwierdzenie, że to jest jej droga. Zdecydowała się całkowicie poświęcić śpiewaniu. Antonina występowała i występuje na najważniejszych festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną. Antonina Krzysztoń stała się wykonawcą znanym szerszej publiczności, kiedy w listopadzie 1993 roku piosenka „Perłowa Łódź” zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki.
 W swojej twórczości stara się szukać tego, co nas łączy i nie ocenia, zaprasza do rozważań, do zadumy i dialogu. Korzysta z folku, który kocha, i to słychać w jej balladach. Inspiruje się wieloma gatunkami muzyki. To wszystko składa się, na jej niepowtarzalne interpretacje. W ciągu ostatnich trzydziestu lat wydała 18 płyt autorskich. Antonina Krzysztoń jest laureatką nagród:

  • 1995 r. – Mateusz – muzyczna nagroda Programu 3 Polskiego Radia za płytę „Takie moje wędrowanie”
  • 2003 r. – Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka
  • 2006 r. – Order Odrodzenia Polski od Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
  • 2016 r. – laureatka medalu „Per Artem ad Deum” przyznawaną przez Papieską Radę Kultury za „muzykę przepełnioną miłością do Boga oraz pokorę tworzenia niepowtarzalnych fraz życia”. Antonina otrzymała tę nagrodę ex aequo z estońskim kompozytorem Arvo Partem, wśród wyróżnionych w tej edycji, znalazł się również włoski rzeźbiarz Arnaldo Pomodoro.

Poniżej przedstawiamy Państwu cztery propozycje koncertów Antoniny Krzysztoń:

1. Kolędy

“Kolęd w takim wykonaniu można słuchać częściej niż tylko w Święta Bożego Narodzenia.”

Na program tego wyjątkowego koncertu składają się kolędy autorstwa Antoniny Krzysztoń. Niezwykły repertuar 13 autorskich kolęd, pozwalających na refleksję nad tym, co ponadczasowe, jak również tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.

Święta stanowią okazję do zatrzymania się i przemyślenia swojego życia w kontekście przemijania, wartości, o których zdajemy się zapominać na co dzień.
Kolędy Antoniny Krzysztoń zwrócą uwagę każdego kto pragnie uciec choć na chwilę od zgiełku wielkiego miasta aby pokontemplować, aby rozmyślać nad rolą człowieka we współczesnym świecie, aby doświadczyć świątecznego nastroju, mocy jedności w ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia.

Koncert z zespołem. Towarzyszą Antoninie trzej wybitni, polscy instrumentaliści, o wszechstronnych muzycznych dokonaniach, których akompaniament i niepowtarzalne brzmienie, jest doskonałym tłem dla jej głosu.

 

Więcej informacji:
http://www.antoninakrzyszton.pl/koledy/

Przykładowe kolędy do odsłuchania:
Antonina Krzysztoń – Panna Czysta
Koncert Kolęd Antoniny Krzysztoń nagrany w Polskim Radio Trójka:
Obejrzyj koncert

2. Perłowa Łódź

Koncert z zespołem. Najbardziej znane i lubiane pieśni Antoniny Krzysztoń z towarzyszeniem zespołu. W koncercie “Perłowa Łódź” towarzyszą Antoninie trzej wybitni, polscy instrumentaliści, o wszechstronnych muzycznych dokonaniach, których akompaniament i niepowtarzalne brzmienie, jest doskonałym tłem dla jej głosu. Łączące w sobie jazz i folk interpretacje utworów Antoniny Krzysztoń, spotykają się z zachwytem i uznaniem, najbardziej wymagającej publiczności. Na repertuar tego koncertu składają się popularne piosenki Antoniny, oraz utwory najnowsze, a także improwizacje i piosenki niespodziewane, wykonywane i wybierane pod wpływem chwili, atmosfery koncertu i próśb publiczności.

 

3. Koncert Pieczęć

Utwory z płyty, najbardziej znane piosenki oraz improwizacje Antoniny Krzysztoń z towarzyszeniem fortepianu Andrzeja Jagodzińskiego. Płyta Pieczęć to osiemnasta autorska płyta Antoniny Krzysztoń, nagrana wspólnie ze znakomitym jazzowym pianistą Andrzejem Jagodzińskim. Trzynaście utworów na głos i fortepian, w oryginalnie brzmiących wnętrzach Bazyliki w Gostyniu. Płyta muzyczno-kontemplacyjna. Mimo bardzo konkretnego religijnego przekazu jest nagrana  z myślą o wszystkich, a przez swoje walory muzyczne trafia do serc miłośników dźwięków.

 

Andrzej Jagodziński
Andrzej Jagodziński grał m.in. z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection, Quintessence, Big Warsaw Band, w kwartecie Janusza Muniaka, w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego i w „Czwartecie” Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Od 1987 jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. Jego najpopularniejszą płytą jest Chopin z 1993 w trio z Adamem Cegielskim na basie i Czesławem „Małym” Bartkowskim na perkusji. Dostał za nią Fryderyka w kategorii najlepsza płyta jazzowa. W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra – Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage oraz Istanbul International Festival. W 2005 został uhonorowany przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

4. Pieśni Wielkopostne

Antonina Krzysztoń Pieśni WielkopostneKoncert w duecie. Stare polskie, tradycyjne pieśni, czasu Wielkiego Postu. Bardzo ascetyczny koncert na głos, kołatki i instrumenty perkusyjne, wykonywany w duecie. Głos a’capella – bębny, na zasadzie dialogu. W programie m.in. „Ogrodzie Oliwny”,  „Krzyżu Święty”, “Gorzkie Żale przybywajcie”.

 

 

Kontakt:
Antonina Krzysztoń
tel.: 604 980 004
Justyna Malewska
Asystentka
tel.: 505 812 173