Oferta

“Moim powołaniem, jest śpiewanie dla wszystkich. Bez podziałów”. Antonina Krzysztoń polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów. Pierwsze kasety magnetofonowe wydawała w drugim obiegu, w wydawnictwach podziemnych: CDN, Nowa, Solidarność Wielkopolska. W 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal oraz zdobyła główną nagrodę FAMA. Uznała wygraną za znak i potwierdzenie, że to jest jej droga. Zdecydowała się całkowicie poświęcić śpiewaniu. Antonina występowała i występuje na najważniejszych festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną. Antonina Krzysztoń stała się wykonawcą znanym szerszej publiczności, kiedy w listopadzie 1993 roku piosenka „Perłowa Łódź” zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki.
 W swojej twórczości stara się szukać tego, co nas łączy i nie ocenia, zaprasza do rozważań, do zadumy i dialogu. Korzysta z folku, który kocha, i to słychać w jej balladach. Inspiruje się wieloma gatunkami muzyki. To wszystko składa się, na jej niepowtarzalne interpretacje. W ciągu ostatnich trzydziestu lat wydała 18 płyt autorskich. Antonina Krzysztoń jest laureatką nagród:

  • 1995 r. – Mateusz – muzyczna nagroda Programu 3 Polskiego Radia za płytę „Takie moje wędrowanie”
  • 2003 r. – Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka
  • 2006 r. – Order Odrodzenia Polski od Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
  • 2016 r. – laureatka medalu „Per Artem ad Deum” przyznawaną przez Papieską Radę Kultury za „muzykę przepełnioną miłością do Boga oraz pokorę tworzenia niepowtarzalnych fraz życia”. Antonina otrzymała tę nagrodę ex aequo z estońskim kompozytorem Arvo Partem, wśród wyróżnionych w tej edycji, znalazł się również włoski rzeźbiarz Arnaldo Pomodoro.

Poniżej przedstawiamy Państwu cztery propozycje koncertów Antoniny Krzysztoń:

1. Perłowa Łódź

Koncert z zespołem. Najbardziej znane i lubiane pieśni Antoniny Krzysztoń z towarzyszeniem zespołu. W koncercie “Perłowa Łódź” towarzyszą Antoninie trzej wybitni, polscy instrumentaliści, o wszechstronnych muzycznych dokonaniach, których akompaniament i niepowtarzalne brzmienie, jest doskonałym tłem dla jej głosu. Łączące w sobie jazz i folk interpretacje utworów Antoniny Krzysztoń, spotykają się z zachwytem i uznaniem, najbardziej wymagającej publiczności. Na repertuar tego koncertu składają się popularne piosenki Antoniny, oraz utwory najnowsze, a także improwizacje i piosenki niespodziewane, wykonywane i wybierane pod wpływem chwili, atmosfery koncertu i próśb publiczności.

3. Kolędy

Koncert kolęd Antoniny Krzysztoń. Trzynaście autorskich kolęd Antoniny Krzysztoń, które nagrane zostały wraz z zespołem, w analogowym studiu w Rogalowie w 2015 roku, dla wytwórni Warner Music. W koncercie znajdą się także najpiękniejsze, tradycyjne polskie kolędy.

3. Koncert Pieczęć

Utwory z płyty, najbardziej znane piosenki oraz improwizacje Antoniny Krzysztoń z towarzyszeniem fortepianu Andrzeja Jagodzińskiego. Płyta Pieczęć to osiemnasta autorska płyta Antoniny Krzysztoń, nagrana wspólnie ze znakomitym jazzowym pianistą Andrzejem Jagodzińskim. Trzynaście utworów na głos i fortepian, w oryginalnie brzmiących wnętrzach Bazyliki w Gostyniu. Płyta muzyczno-kontemplacyjna. Mimo bardzo konkretnego religijnego przekazu jest nagrana  z myślą o wszystkich, a przez swoje walory muzyczne trafia do serc miłośników dźwięków.

 

Andrzej Jagodziński
Andrzej Jagodziński grał m.in. z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection, Quintessence, Big Warsaw Band, w kwartecie Janusza Muniaka, w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego i w „Czwartecie” Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Od 1987 jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. Jego najpopularniejszą płytą jest Chopin z 1993 w trio z Adamem Cegielskim na basie i Czesławem „Małym” Bartkowskim na perkusji. Dostał za nią Fryderyka w kategorii najlepsza płyta jazzowa. W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra – Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage oraz Istanbul International Festival. W 2005 został uhonorowany przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

4. Pieśni Wielkopostne

Antonina Krzysztoń Pieśni WielkopostneKoncert w duecie. Stare polskie, tradycyjne pieśni, czasu Wielkiego Postu. Bardzo ascetyczny koncert na głos, kołatki i instrumenty perkusyjne, wykonywany w duecie. Głos a’capella – bębny, na zasadzie dialogu. W programie m.in. „Ogrodzie Oliwny”,  „Krzyżu Święty”, “Gorzkie Żale przybywajcie”.